събота, 18 юни 2011 г.

Кекс с банани

Днес се събудих с желание да си направя сладолед. Обожавам сладолед, а домашния такъв е такова невероятно изживяване, каквото само човек ял домашен сладолед може да преживее.

Но аз няма да си бъда аз, ако не направя сладолед по нова рецепта, това е наследено от мама, тя е невероятен готвач, но никога не готви едно и също ястие два пъти, винаги има нови нотки, нови вкусове, нови експерименти с продукти. Та и аз подобно на мама обичам да експериментирам в кухнята. Днес използвах тази рецепта на Йоана  http://www.kulinarno-joana.com/2011/06/sladoled-s-yagodi-i-hibiskus/ адаптирайки я към моето усещане за деня.

Промених малко рецептата като броя на жълтъците беше увеличен на 5, бялата захар замених с кафява захар, а ягодите с банани. Дали е сполучлив кулинарния експеримент ще разбера след около 3-4 часа.

С белтъците пък си забърках бананово кексче, днес е денят на бананите у дома. :)

Стискайте палци експеримента да е вкусен, поне в суров вид вкуса беше невероятен.

След няколко дни....

Пропуснах да ви пиша за резултата. Та от кекса има какво още да се желае, но сладоледа е божествен :)

Няма коментари:

Публикуване на коментар